Bajnai Gordont tanúként hallgatta meg az ügyészség Sukoró-ügyben
Tanúként hallgatta meg Bajnai Gordon miniszterelnököt a Központi Nyomozó Főügyészség a Sukoró-ügyben szerdán.
Tanúként hallgatta meg Bajnai Gordon miniszterelnököt a Központi Nyomozó Főügyészség a Sukoró-ügyben szerdán.
Bajnai Gordon miniszterelnök munkavacsorán fogadta szerda este José Manuel Barrosót, az Európai Bizottság elnökét a Parlamentben – közölte a kormányszóvivői iroda.
Bajnai Gordon megkísérelte két elődje – Medgyessy Péter és Gyurcsány Ferenc – hibáit, mulasztásait, bűneit helyrerakni. A szocialista-liberális koalíció – a gazdaságpolitikai kényszerek előtt az utolsó pillanatban meghajolva – gyakorlatilag felszámolta, visszacsinálta annak javarészét, amit korábban létrehozott vagy fenntartott. Ezzel nyíltan beismerte, a kormányzás nyolc évéből hetet a szakadékba vezető úton botorkálta végig. Hogy azután, megriadva az önmaga gerjesztette csődtől, észbe kapjon. Ekkor jött Bajnai.
A Magyar Nemzet állítása szerint a Bajnai Gordon kormányfő által korábban vezetett ciprusi cég nem nyújtott be adóbevallást, így 2,7 milliárd forint nyereség után elkerülte az adó megfizetését; az ügyben a rendőrség hűtlen kezelés, az APEH adócsalás gyanúja miatt vizsgálódik. Bajnai Gordon helyreigazítást kér és jogi eljárást kezdeményez a Magyar Nemzettel szemben a cikk miatt.
Hónapokra elnök nélkül maradt az ORTT. Pedig a Bajnai-Sólyom páros jelöltje, Polyák Gábor sokak szerint jól teljesített a meghallgatáson, ennek ellenére kitáncolt mögüle a szocialista frakció, feltételezések szerint azért, mert a novemberi rádiófrekvencia-pályázatok átvizsgálását ígérte. Az MSZP és a Fidesz szerint törvénysértésről szó sincs, de a médiatörvényt olvasgatva másra jut az ember.
A tegnapi, Bajnai Gordon parlamenti búcsúbeszéde kapcsán a leggyakrabban felmerülő kérdés a jövőbeni politikai szerepe - írja Török Gábor politológus.
Az MSZP akár a Bajnai-kormány által elért eredményekre is alapozhatta volna választási kampányát, ám ezt a fonalat nem fűzte tovább, inkább maradt a 2002-ben bevált ígérgetéseknél, kihasználva az alkalmat, hogy úgysem kell kormányoznia. Krekó Péter politikai elemzőt kérdeztük a Mesterházy-Bajnai különválásról.
Hétfő délután Bajnai Gordon miniszterelnök napirend előtt fölszólalt az Országgyűlésben. A hvg.hu a beszéd két részletéről kérdezte a kormányfőt.
Eltűnt a Fidesz retorikájából a "Gyurcsány-Bajnai-korszak" kifejezés, helyette csupán "Gyucsány-korszakot" említenek az ellenzéki párt nyilatkozói. A szóhasználat változása nem véletlen, a Fidesz szerint ugyanis "a szálakat Gyurcsány Ferenc mozgatja a háttérből".
A kormány háromtagú bizottságot hoz létre, hogy felügyelje a Nemzetbiztonsági Hivatalnál (NBH) őrzött mágnesszalagokon található adatok hiánytalan feldolgozását, a minősítés felülvizsgálatát, majd a minősítésüket elvesztő anyagok levéltárba adását - jelentette be Bajnai Gordon miniszterelnök hétfőn a parlamentben interpellációra válaszolva.
Bajnai Gordon szerint az elmúlt tíz hónapban "a legjobb tudása" szerint dolgozott miniszterelnökként. A kormányfő erről az Országgyűlésben hétfőn napirend előtti felszólalásában beszélt.
Várhatóan a ciklus utolsó ülését tartja ma az Országgyűlés, amely csaknem harminc előterjesztés elfogadásáról dönthet. Az MTI úgy tudja, Bajnai Gordon a plenáris ülésen összegzi az általa vezetett válságkezelő kormány tevékenységét.
A kormány a következő napokban egyeztet az agrár-, az ipar- és a mérnökkamara képviselőivel a döntési moratóriumról - derült ki Bajnai Gordon a 24 óra című napilapnak adott interjújából amely pénteken este került fel a lap internetes oldalára.